משרדים למכירה

 

אנשים רבים עובדים שעות רבות במהלך היום במשרד, כך שהמשרד הוא כמו בית שני בעבורם. על כן יש חשיבות רבה לכך שהמשרד יהיה מקום שבו נוח ונעים לשהות, ושיספק את התנאים המינימליים לפחות לשהות של שעות רבות. ברוב המשרדים כיום ניתן למצוא מטבח מאובזר, והנטייה היום היא לעצב משרדים עם מרחבי עבודה פתוחים.

 

בעבר רוב המשרדים היו ממוקמים במרכזי העיר, וכללו בעיקר חדרים קטנים לעבודה. בשנים האחרונות אנו עדים לפריחה בתחום הנדל"ן ורכישת משרדים. אם התפיסה הרווחת היתה לשכור משרד, הרי שכיום יותר ויותר בעלי עסקים בוחרים לרכוש את המשרד, ולחסוך את הוצאות השכירות והחשש שיצטרכו לאחר מספר שנים לעזוב ולחפש מקום שכירות חדש.

 

למעשה, רכישת משרד היא החלטה עסקית שיכולה לחסוך לך הרבה כסף. אנשים רבים רוכשים משרדים כהשקעה מניבה.

 

האם לרכוש משרד?

 

מכירת משרדים היא תחום שהחל לתפוס תאוצה בשנים האחרונות, מתוך הבנה כי כסף השוכב בבנק אינו מניב את התשואה הרצויה. תחום הנדל"ן מתפתח כל הזמן, הדרישה לדירות ומשרדים עולה, מה שגורם לאנשים להעדיף לרכוש משרד במקום דירה, מתוך הנחה שמשרדים זולים יותר מדירות, וקל להשכירם.

 

בעל עסק שיש לו צורך במשרד באופן קבוע לעבודתו, יכול להשקיע את כספו ברכישת משרד, ובכך ירוויח נכס בבעלותו ויחסוך את השכירות.

 

עם זאת, חשוב לבדוק כמובן שהתנאים מתאימים למצב החברה שלכם, מבחינת ההוצאה הכלכלית והמיקום. אם לדוגמא רוב העובדים שלכם גרים באזור המרכז, אולי תל אביב היא העיר שבה יהיה לכם כדאי לקנות משרד. כמובן שבתל אביב המחירים לא מתאימים לכל אחד. אם הלקוחות והעובדים שלכם נמצאים בתל אביב וצפונה, תוכלו לרכוש משרדים מרווחים וזולים יותר בשרון או באזור זכרון יעקב ובנימינה.

 

טיפים לרכישת משרד  

התקציב שלכם

רכישת משרד היא עניין יקר. בין אם בחרתם לרכוש משרד באופן עצמאי, או כרכישה של העסק, בדקו מהו התקציב שעומד לרשותכם, האם תוכלו לקבל הלוואה בתנאים טובים, והאם תצליחו לעמוד בתשלומים החודשיים לאורך השנים.

 

קחו בחשבון שמדובר בהוצאה גדולה. במידה שתרצו לחת את הזמן עד להחלטה, תוכלו לנסות למצוא משרד להשכרה באזור שבו אתם מעוניינים לרכוש משרד, כך תוכלו לבדוק את הדופק של האיזור.

 

מיקום

כל איש נדל"ן יאמר לכם – מיקום, מיקום, מיקום. בין אם מדובר ברכישת משרד בתל אביב או רכישת משרד בבנימינה, חשוב לוודא שמיקום המשרד איכותי, נגיש ושבמקום יש חניה בשפע או חניה פרטית שתעמוד לרשות העובדים והלקוחות. ודאו שיש אמצעי תחבורה נוחים באזור.

נראות הבניין והמשרד

יש הבדל גדול בין משרד היושב בבניין חדש לבין משרד הנמצא בבניין ישן ולא מטופח. חזות הבניין היא חלק מהמשרד והפנים של החברה או העסק. כיום חברות מוכנות לשלם הרבה מאוד כסף עבור השכרה או רכישת משרד בבניינים חדשים, וזאת בשל המיתוג של העסק שלהם. יש הרבה היגיון בדבר, ואין ספק שתוכלו להרשים את הלקוחות שלכם אם תקנו משרד בבניין מטופח ומתוחזק. בדקו האם יש בבניין חברת אחזקה הדואגת לשמירה על הניקיון והתחזוקה של הבניין ומהן העלויות הנוספות הכרוכות בכך. כמו כן אל תשכחו הוצאות נלוות קבועות כגון ארנונה ותחזוקה.

גודל המשרד

אם אתם מחליטים לקנות משרד, חשוב מאוד לבדוק את גודלו, מהם הצרכים שלכם, האם יש צורך בחדרים או בחלל אחד גדול, האם יש שירותים במשרד או בקומה, האם יש מטבחון ופינת ישיבה, האם אתם זקוקים לחדר ישיבות או לארכיון? כיום קל לעצב את המשרד גם אם מדובר בחלל גדול על ידי תוספת של קירות גבס. קחו בחשבון שמשרד מואר יוצר אווירה חמימה ונעימה.

לחשוב קדימה

לפני רכישת משרד נסו לבדוק האם המשרד צפוי להתאים לחברה גם בעתיד – האם המיקום שלו יהיה רלוונטי? גודלו? האם אתם צופים לגייס עובדים נוספים, או ההיפך – אולי להתייעל ולהעסיק עובדים שיעבדו בביתם? אולי תרצו להזמין לקוחות אליכם, דבר שלא קרה עד כה, או ההיפך – תעבירו את השירותים שלכם לאמצעים דיגיטליים.

 

כל אלו החלטות חשובות שצריך לקחת בחשבון לקראת צעד גדול ומשמעותי של רכישת משרד.